A lányos ruhák legfőbb jellemzői
Van az úgy, hogy a reggeli öltöztetés közben kezünkbe kerül egy póló, de kisfiunk nem akarja felvenni, közli velünk, hogy az lányos, mi pedig értetlenkedve állunk. Az ilyen szituációk elkerülése érdekében gyűjtöttük össze a lányos ruhák legfőbb jellemzőit.
Mitől lányosak a lányos ruhák?
Az ugyebár egyértelmű, hogy mindenféle szoknya és ruhácska lányos ruhadarab, de mi a helyzet a pólókkal, pulóverekkel, nadrágokkal és sapkákkal? Mitől lesz valami lányos?
Nos, ez több mindentől függhet: szín, minta, anyag vagy szabás alapján is el tudjuk dönteni, hogy az adott ruhatípus kislányoknak vagy kisfiúknak készült-e. Olykor egy-egy kiegészítő, felirat, a gomb vagy cipzár megléte utal arra, hogy fiús vagy lányos ruháról van-e szó.
A lányos ruhák csinosak, díszesek, általában van rajtuk valami, ami figyelemfelkeltő. Anyaguk is könnyedebb, lágyabb, mint a fiús ruháké, a kislányok hordhatnak szatén, selyem, sztreccs és plüss anyagból készült ruhákat is.
Azt javasoljuk, nézz szét a Lány ruha menüpontunkban, ha konkrétan lányos ruhát, szettet, pólót, nadrágot keresel!
Rózsaszín minden mennyiségben
Amiben biztosak lehetünk: minden rózsaszín ruha lányos. Ezt a színt nagyon kedvelik az óvodás kislányok, így annak bármilyen árnyalata tetszeni fog nekik: a pink, a fukszia, puncs, barack. Az igazán csinos felsők, szoknyák, cipők, alkalmi ruhák rózsaszínűek: ünnepségekre, jeles eseményekre érdemes ezeket választani.
Érdekes, hogy régebben a fiúk színe volt a rózsaszín, mint a piros egyik árnyalata, a lányok színe pedig a kék volt. Világoskéket manapság is inkább az óvodás lányokra adunk, gondoljunk csak az Elza ruhákra, amelyekről előző blogbejegyzésünkben írtunk!
A rózsaszín ruhákban a kislányok hercegnőnek érzik magukat, így ha igazán lányos ruhát szeretnénk, erre a színre mindenképp gondoljunk! A piros magabiztosságot, erőt, lendületet sugall, így fiúknak és lányoknak is egyaránt javasolt.
Cuki kis minták a lányos ruhákon
A lányos ruhák nagyon fontos jellemzője, hogy bájos kis figurák vannak rajtuk. Felsorolni is nehéz, milyen minták lehetnek egy lányka ruhán: szívecske, pillangó, unikornis, cica, hercegnő, kislány a legnépszerűbbek.
A pillangóval díszített ruhák a lágyságot és a szépséget, a cica a simulékonyságot, az unikornis a varázslatot jelképezi.
Az állatfiguráknak egyébként is helye van a gyerekruhákon, és szinte mindegyik része lehet a lányos ruháknak: bagoly, egérke, kutyus, lovacska, flamingó. Talán egyetlen kivétel van: a dinoszauruszok, ezt inkább fiú pólókon, pulóvereken látjuk.
A Disney-mesehősös ruhák között vannak fiúsak és lányosak is. A szépséges hercegnőkön, tündéreken kívül a lányos ruhákat díszítheti Minnie egér vagy Micimackó is, a fiús minták közé tartozik a Pókember, a Superman, a Verdák és a Toy Story.
Flitterek, tüllök, masnik - enélkül sincs lányos ruha
Még egy fontos ismérve van a lányos ruháknak: ez pedig az apró díszek megléte. Az alkalmi ruhákon mindenképp találkozunk velük, de egy hétköznapi ruhadarab is lehet díszítve, erre jó példa a strasszos farmer.
A flitteres ruhák most különösen divatosak, a simis pólókért odavannak a kislányok. A masni, a virágminta gyakori a blúzokon, szoknyákon is, a lányos sapkákon pedig pompon található.
Nagyon kedveltek még a prémes, szőrös dolgok is: a Ruhafalván főleg prémes mellények, bolerók, sapkák kaphatók kislányok számára.
Ezenkívül a gyöngyök, gombok, fodrok tehetik egyedivé a lányos ruhákat.
Mi itt, a Ruhafalván mindig feltüntetjük a termékleírásokban, hogy kiknek ajánlott az adott ruha. Ha ezzel kapcsolatban bármilyen kérdésed van, keress minket elérhetőségeink egyikén, és mi szívesen segítünk.