Hány fokon ajánlott a babaruha mosása?
A bababarát otthonhoz nem elég a lakást biztonságosabbá varázsolni, arra is figyelni kell, milyen vegyszereket használunk a háztartásban. Hogy tudjuk a babaruhák mosásához hány fok alkalmas, a tökéletes tisztaság érdekében ismernünk kell gyermekünk adottságait is. Az újszülöttek bőre ugyanis érzékeny, nem mindegy, milyen mosószerrel és hőfokon mossuk a ruháikat.
Tudtad, hogy a színes ruhák is okozhatnak bőrirritációt? A világos vagy fehér színű ruhákat könnyű kezelni, és szükség esetén a magasabb hőfokú mosást is jobban bírják.
Érzékenyek hátrányban
A hagyományos mosószerek többsége egészségre ártalmas kemikáliákkal van tele, amik irritálhatják a bőrt. Az allergiás reakciók, ekcéma sem ritka, ami ellen kímélő, természetes megoldások, valamint az ecet használata segíthet. Az öblítők mesterséges illatanyagai arra érzékeny babáknál zavarják az illatokon alapuló kötődést, súlyosabb esetben viszkető foltokat és álmatlan éjszakákat okozhatnak. Az öblítés ellenére az illatmaradványok ugyanis megragadnak a ruha szálai között, ezért a kezdetektől fogva érdemes kifejezetten babáknak kifejlesztett, érzékeny bőrre ajánlott anyagokat használni.
A világos hajú és bőrű emberek bőre általában érzékenyebben reagál a környezeti hatásokra. Ha szülőként ilyen adottságokkal rendelkeztek, nem árt előre felkészülni a kíméletes gyerekruha mosásra, nehogy orvoshoz járással és különböző krémek próbálgatásával teljenek a legszebb évek.
Akár új ruhákat, akár használtakat vásárolsz, használat előtt alapos mosásra van szükségük. Ha a baba bőre érzékeny, az pár nap alatt kiderül. Ez esetben magas hőfokú, kímélő mosószerrel való mosásra van szükség. Ha viszont nem tapasztalsz semmi tünetet, sok felesleges munkától megkímélheted magad.
Ahány ház, annyi szokás
A babaruhák mosása az első időszakban általában elkülönítetten történik, és a vasalás is kötelező fél-egyéves korig. Első gyerekeknél a szülők általában betartják ezt az íratlan szabályt. A modern mosó- és szárítógépeken kifejezetten babaruhák mosására való programok is vannak. Ezek többször vagy hosszabb ideig öblítenek, a lehető legtöbb mosószermaradványt eltávolítva a textilszálak közül, ami érzékeny bőr esetén praktikus megoldás.
Sok családban évekig külön mosnak a gyerkőcre, míg mások minden darabot kifordítva, kifejezetten bébiruhákhoz való, könnyen kiöblíthető folyékony mosószerrel mosnak. Idővel azonban biztosan együtt lesz mosva minden a család többi tagjának ruháival, mert macerás a különböző hőfokon mosandó különféle színű ruhákat különválogatni.
Babaruha mosása - hány fokon?
A ruhák mosási hőfokának megválasztásához vedd figyelembe a ruhákba bevarrt címkét, ami jelzi a ruha rendeltetése és anyaga szerint ajánlott mosási hőfokot. Elsősorban ezt vedd alapul a mosási hőfok megállapítása során. Áruházunk kínálatában könnyen kezelhető gyerekruhákat találtok, amik a tartós használat során is megállják a helyüket. A gyártói előírások betartása növeli a darabok élettartamát.
Míg a bébiplüss nadrágokat és takarókat elég 40 fokon, a természetes anyagú bodykat és textileket inkább 60 fokon, érzékenység esetén még melegebben ajánlott mosni. A fertőtlenítésben a meleg vasalás is segíthet. A makacs foltok ellen előkezelés vagy utólagos napoztatás ajánlott. A klóros fehérítő agresszív vegyszer, fakíthatja a ruhákat, helyette helyi folttisztítás javasolt. Ezzel a mosási hőmérsékletet anélkül lehet csökkenteni, hogy a tisztítás hatékonysága csökkenne.