A farmerdzseki örök divat
A farmerdzseki nemcsak a felnőttek jolly joker ruhadarabja, gyerekek számára is érdemes beszerezni egyet, hiszen rendkívül sokféleképpen használható. Ráadásul a farmerdzseki örök divat: mindig is helye volt és lesz is a ruhásszekrényben.
A farmer eredete
A farmer elterjedésénél nagyobb siker talán nem is volt a divattörténelemben. Ma már klasszikus alapanyagnak számít ez az eredetileg amerikai gazdák számára készített ruhadarab.
Az 1800-as évek végén egy szabómester Levi Strauss méteráru-kereskedőtől vásárolt vitorlavászon anyagból varrta meg az első, szegecselt zsebes nadrágot, mely a mai farmer ősének tekinthető.
Hamarosan világhódító körútjára indult ez a ruhaféle, s nem kellett sok időt várni, hogy más, farmer anyagú kiegészítők, ruhák is megjelenjenek a piacon: ingek, mellények, dzsekik, cipők, táskák.
A farmeröltözet az 1950-es években lett népszerű, főleg Elvis Presley és Marlon Brando hatására. A farmerszerelés a hippik ikonikus ruhájává is vált, egy ideig a lázadás jelképe volt.
Az 1970-es évektől kezdve lett hétköznapi viselet, mind a férfiak, mind a nők előszeretettel hordták ezt a sportos öltözéket. Lassan az alapruhatár kelléke lett, és ma már számos fajtája létezik. A farmerdzseki sem hiányozhat az átmeneti kabátok közül.
Mitől népszerű a farmerdzseki?
A farmeranyagból készült ruhák elsősorban a tartósságuk miatt népszerűek. Rendkívül kopásállóak, egy-egy farmernadrágot hosszú ideig lehet hordani, hát még egy farmerdzsekit!
Az eredeti Levi Strauss nadrágok még barna színűek voltak, ám a kék színű ruhák iránt nagyobb volt a kereslet, így ezt kezdték el gyártani.
Bár a kék alapjában véve fiús színnek számít, mégis annyi más színhez passzol, hogy egyszerűbbé vált így az öltözködés, és nők is hordani kezdték. S bár eredetileg földművesek számára varrták, ma már teljesen természetes, hogy akár óvodás kislányok is viselnek farmert. A Tippek a kislány nadrág kiválasztásához című cikkünkben is leírtuk, hogy ez a ruhadarab mennyire közkedvelt már ebben a korban is.
Hol lehet viselni a farmerkabátot?
A farmerdzseki kinézeténél fogva alapdarab, szinte bárhol, bármikor viselhető, akár alkalmi ruhához is felvehető. Kislányok és kisfiúk számára is jól kihasználható tulajdonságokkal rendelkezik, jól kombinálható más ruhadarabokkal, a szoknyákhoz is illik.
Anyaga miatt elsősorban az átmeneti ruhatárban kap helyet, de nyáron is sokszor előkerül. Mikor hűvösebbek még a reggelek, érdemes farmerdzsekiben útnak indítani a csemetéket. Hazafelé a nagyobbak akár a karjukban is hozhatják vagy a derekukra is köthetik, mivel súlya nem nehéz.
A farmerdzseki céljában hasonló a pulcsikhoz, kardigánokhoz. Mégis kabát, zsebe is van: nálunk is a Kabát, overál kategóriában találsz farmerdzsekiket többféle színben, stílusban. Többségük használt ruha, hiszen ahogy mondtuk, rendkívül tartósak.
Farmerdzseki a Ruhafalván
A dzsekik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy derékig érnek és gombosak. Gallérosak, de van kapucnis dzseki is a kínálatunkban. A menőbb lánydzsekiken gyakran valamilyen varrott mintát is találunk. Felső zsebük elsősorban dísz, az oldalsó zsebekbe azonban több minden elrejthető.
A Ruhafalván így találod meg őket legkönnyebben: írd be a főoldal keresőjébe a farmerdzseki kifejezést, majd szűkítsd a találatokat nem szerint! Kisfiúk számára a sötétebb színű farmerdzsekit javasoljuk, a kislányoknak a világosabb kék áll jól. De mivel árukészletünk folyamatosan cserélődik és bővül, találhatsz akár rózsaszín, zöld, lila és szürke színben is farmerdzsekit.
Érdemes tehát minél gyakrabban szétnézni nálunk! Iratkozz fel hírlevelünkre is, hogy ne maradj le a ruhafeltöltések időpontjáról!